Sa. Apr 20th, 2024

Twitter rozważa przyjmowanie i wypłacanie płatności w BTC

Ned Segal – dyrektor finansowy Twittera, drugiej co do wielkości platformy social media na świecie – twierdzi, że firma potencjalnie rozważa dodanie bitcoina do oficjalnego spisu finansów, umożliwiając tym samym dokonywanie płatności w cyfrowej walucie numer jeden na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

Twitter może być następnym dużym dostawcą płatności BTC

Segal mówi, że nic nie jest jeszcze ustalone w kamieniu, ale jeśli Twitter miałby podjąć taką decyzję w nadchodzących tygodniach lub miesiącach, nie powinno to być zaskoczeniem dla cyfrowych traderów. Po tym wszystkim, firma jest własnością i jest Crypto Engine zarządzana przez Jacka Dorseya, który był dużym zwolennikiem bitcoina w ciągu ostatnich kilku lat.

Inna firma Dorseya, Square, dała już ludziom szansę na zakup i handel cyfrowymi aktywami i odnotowała setki milionów dolarów rocznie w przychodach związanych z bitcoinem. Ponadto, firma była jednym z pierwszych graczy instytucjonalnych, którzy pojawili się i zapewnili publiczne wsparcie dla aktywów, kupując około 50 milionów dolarów pod koniec 2020 roku.

Dorsey powiedział również w przeszłości, że bitcoin będzie jedyną walutą na świecie przed 2030 r., a niedawno odkryto, że uruchomił węzeł bitcoin na swoim komputerze, co sugeruje, że teraz pracuje jako walidator transakcji kryptowalutowych.

Segal mówi, że pracownicy Twittera analizują możliwości powiązania się z bitcoinem. Firma nie spieszy się z decyzją i chce mieć rację przed podjęciem jakichkolwiek poważniejszych kroków. W oświadczeniu twierdzi on:

Zrobiliśmy wiele wstępnych przemyśleń, aby rozważyć, jak moglibyśmy płacić pracownikom, gdyby poprosili o zapłatę w bitcoinach, jak moglibyśmy płacić sprzedawcy, gdyby poprosili o zapłatę w bitcoinach i czy musimy mieć bitcoiny w naszych bilansach, gdyby tak się stało. Chcemy to przemyśleć z czasem, ale nie wprowadziliśmy jeszcze żadnych zmian.

Twitter wydaje się podążać śladami Tesli, firmy produkującej samochody elektryczne, której właścicielem i operatorem jest południowoafrykański przedsiębiorca Elon Musk. Niedawno firma kupiła aż $ 1,5 mld BTC i twierdził, że teraz patrzy na umożliwienie swoim klientom płacić za przedmioty i usługi z aktywów cyfrowych.

Nic nie jest jeszcze ustalone w kamieniu

Bitcoin początkowo zaczął funkcjonować jako waluta płatnicza i został zaprojektowany jako środek do całkowitego odcięcia się od fiatów. Jednak jego podatność na wahania cen i fluktuacje ostatecznie stanął na drodze. W momencie pisania tego tekstu, podstawowa waluta cyfrowa na świecie jest nadal postrzegana jako aktywo spekulacyjne, choć powoli zyskuje reputację narzędzia zabezpieczającego lub magazynu bogactwa po wprowadzeniu pandemii koronawirusa, biorąc pod uwagę niedawny wzrost inflacji.

Tak czy inaczej, podczas gdy pomysł włączenia BTC jako waluty płatniczej w dużej firmie jest bez wątpienia intrygujący, to może być łatwiej powiedzieć niż zrobić.

Von admin