Teraz nadszedł czas, aby zainwestować w Bitcoin“, stwierdza pełnostronicowe ogłoszenie w brytyjskiej międzynarodowej gazecie biznesowej Financial Times.

Galaxy Digital Mike’a Novogratza idzie w ślady Grayscale Investments, publikując reklamę kryptograficzną dla ogółu społeczeństwa, tym razem z wykorzystaniem mediów drukowanych.

Pełnostronicowa reklama kryptowalutowego banku inwestycyjnego ukazała się dziś w brytyjskiej międzynarodowej gazecie biznesowej Financial Times (FT).

„Teraz nadszedł czas, by zainwestować w Bitcoin Era„, stwierdza reklama. „W niepewnych czasach Bitcoin jest żywopłotem niezależnym od hegemonii.“

Financial Times miał ponad milion abonentów w 2019 roku, z czego około 18% to milionerzy.

Główne kampanie kryptońskie w tym tygodniu
Wiadomość o pojawieniu się reklamy Galaxy w mediach drukowanych pojawia się kilka dni po nowej kampanii z Grayscale, w ramach której 10 sierpnia ukazał się 30-sekundowy spot w biznesowych i finansowych kanałach telewizji kablowej. Kontrowersyjny żeton HEX Richarda Heart’a pojawił się w całej Wielkiej Brytanii w środkach transportu publicznego w Londynie, w gazetach i podczas meczów piłki nożnej.

Wielu widzów zareagowało negatywnie na reklamę Grayscale, ponieważ przed jej odsłonięciem istniała nadzieja, że może ona „przynieść kryptońskie inwestycje milionom“. Zamiast tego, po prostu zabiera widzów przez historię waluty, od muszli do papieru.

Pomimo szerokiego zasięgu FT i wysokiej demograficznej zamożności netto, niektórzy użytkownicy Crypto Twittera szybko skrytykowali pozornie przestarzały wybór systemu dostawy.

„Kiedy myślę o przyszłości, zdecydowanie myślę o mediach drukowanych“, powiedział użytkownik Crypto Twittera Ryan Leonard.

„Mała ironia, że to ogłoszenie jest w gazecie,“ powiedział Brett Dawidowski.

Ale charakter druku pozwala mu wejść w szczegóły, oznaczając Bitcoin (BTC) jako „inwestycyjny sklep z wartością aktywów, który działa niezależnie od tradycyjnego systemu finansowego“.

„Inwestorzy, którzy martwią się o rozrzutność podatkową i pieniądze z helikopterów, powinni rozpoznać wartość Bitcoinu, który jest nieodłącznym elementem niedoboru – jego sztywna, zakodowana podaż sprawia, że jest on zniewalającym zabezpieczeniem przed inflacją“ – stwierdza reklama.

„Bitcoin przewyższył wszystkie główne klasy aktywów w okresach 3-, 5- i 10-letnich i nadal ma pole do popisu“.

Użytkownik Twittera uldtotten opisał próbę edukowania Galaxy na kryptach jako „o wiele czystszą“ niż reklama Grayscale.

„Ta papierowa reklama jest potężniejsza niż reklama telewizyjna w skali szarości“, powiedział kryptotototronom.

FT opublikowała również raport na temat XRP, w którym stwierdziła, że żeton ma „kontrowersyjną reputację w wielu częściach świata krypto walutowego“ i nie został jeszcze powszechnie przyjęty przez banki.